wtorek, 4 marca 2014

Wzór #1 | Pattern #1

Stworzyłam tego bloga już dłuższy czas temu, projekt był dla mnie nowy i niezwykle interesujący. Jednak tak się ułożyło, że po niezbyt długim czasie porzuciłam go. Dzisiaj wracam, pełna zapału i nowych inspiracji. Mam wielką nadzieję, że tym razem na dużo dłużej!

Swój nowy początek postanowiłam rozpocząć nową sakiewką. Do starych projektów wrócę niebawem. A wszystko za sprawą tej sakiewki, której wzór postanowiłam użyć. Niestety brak cierpliwości do translatora i kompletne niezrozumienie języka niemieckiego uniemożliwiają mi podanie jakiegoś historycznego źródła. Pozostawię ten wątek do zbadania w jakiś lepszy dzień.

Wzór przedstawia "przeplatankę" lub np. układ nici w tkaninie.

I created this blog long time ago, it was new and very exciting project. But as it happend, I quickly gave up on this. Today I'm back with favor and new inspirations. I hope that this time I will be with you longer!

I decided that I will begin a new pouch. I will back to my old works but not now. And everything thanks to this pouch, which pattern I decided to use. Unluckily I don't have enough patience to translator and I completely don't understand German and these are the reasons why I can't a historical source this pattern. I think I will do this somewhen in future.

Pełna zapału wzięłam się do pracy. Wyszywam na lnie, bawełnianymi nićmi. Nie jest to zbyt poprawne historycznie, jednak traktuję ten projekt jako rozgrzewkę i uważam użycie bawełny zamiast jedwabiu za uzasadnione. Poniżej efekt po kilku wieczornych (chyba 4)"sesjach przed snem".

Full of enthusiasm I started working. I'm using for this linen fabric and cotton thread. I know that cotton in this case isn't historical true, but I treat is as a sort of warm-up to next pouches.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz