poniedziałek, 17 marca 2014

"Przeplatana" sakiewka wzór#1 - cz.2 | "Woven" pouch pattern#1 - part 2

Postanowiłam nadać sakiewce jakąś nazwę roboczą, jakąś bardziej przystępną niż "wzór#1". W ten oto sposób powstała "przeplatana sakiewka"

I decided to give my pouch a name "woven". I think it's friendlier than "pattern#1".

Nie mogłam się powstrzymać i musiałam zobaczyć jak sakiewka będzie się prezentowała finalnie. Co prawda to tylko na niewielkim fragmencie, ale wyobraźnia robi swoje. A ponieważ bardzo lubię kamienie milowe, przy czym czasu nie liczę, poniżej pierwszy z nich (kamieni milowych) czyli 16 metrów nici zużyte.

I couldn't hold back and had to see how pouch will be look finaly. I used all colors only on a small fragment and now I can see how it's will be look when I done embroider. I like milestons, but I don't count time, so the first milestown is after 16 meters of threed (see below).

wtorek, 4 marca 2014

Wzór #1 | Pattern #1

Stworzyłam tego bloga już dłuższy czas temu, projekt był dla mnie nowy i niezwykle interesujący. Jednak tak się ułożyło, że po niezbyt długim czasie porzuciłam go. Dzisiaj wracam, pełna zapału i nowych inspiracji. Mam wielką nadzieję, że tym razem na dużo dłużej!

Swój nowy początek postanowiłam rozpocząć nową sakiewką. Do starych projektów wrócę niebawem. A wszystko za sprawą tej sakiewki, której wzór postanowiłam użyć. Niestety brak cierpliwości do translatora i kompletne niezrozumienie języka niemieckiego uniemożliwiają mi podanie jakiegoś historycznego źródła. Pozostawię ten wątek do zbadania w jakiś lepszy dzień.

Wzór przedstawia "przeplatankę" lub np. układ nici w tkaninie.

I created this blog long time ago, it was new and very exciting project. But as it happend, I quickly gave up on this. Today I'm back with favor and new inspirations. I hope that this time I will be with you longer!

I decided that I will begin a new pouch. I will back to my old works but not now. And everything thanks to this pouch, which pattern I decided to use. Unluckily I don't have enough patience to translator and I completely don't understand German and these are the reasons why I can't a historical source this pattern. I think I will do this somewhen in future.

Pełna zapału wzięłam się do pracy. Wyszywam na lnie, bawełnianymi nićmi. Nie jest to zbyt poprawne historycznie, jednak traktuję ten projekt jako rozgrzewkę i uważam użycie bawełny zamiast jedwabiu za uzasadnione. Poniżej efekt po kilku wieczornych (chyba 4)"sesjach przed snem".

Full of enthusiasm I started working. I'm using for this linen fabric and cotton thread. I know that cotton in this case isn't historical true, but I treat is as a sort of warm-up to next pouches.